di-soric Tilting Machine Lighting MB-R-540-B5
Mfr. Part #
MB-R-540-B5
Categories Machine Lighting and Signal Lights, Sensors, Tilting Machine Lighting
The di-soric MB-R-540-B5 is an MB-R 540 mm Tilting Semicircular Machine Lighting, 3 mm safety glass, M12 connection
In Stock: 0
Stock: 0 can ship immediately
Factory Lead-Time: Can Ship Immediately
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | US$731.42 | US$731.42+ |
Unit Cost : US$
Extended Cost : US$731.42
Specifications
| Product Type | Sensors |
|---|---|
| Brand | di-soric |
| Family | Tilting Machine Lighting |
| Part Number | MB-R-540-B5 |
| Housing Size | 540 x 40 mm |
| Weight (g) | 800 |
| Connection | Connector M12 | 5-pin |
| IP Rating | IP67 |
| Operating Temperature Range | -25 to +50 °C |
| Illumination Area | 500 x 23.5 mm |
| Luminous Flux (lm) | 980 |
Data Sheet
Overview
- Full details coming soon
Certifications


