Mfr. Part #
MBL-250-ST4
Categories Flat Lying Lighting, Machine Lighting and Signal Lights, Sensors
The Dietz MBL-250-ST4 is an MBL Series 250 x 40 mm Machine Lighting, M12 connection
In Stock: 0
Factory Lead-Time: Can Ship Immediately
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | US$728.45 | US$728.45+ |
Unit Cost : US$
Extended Cost : US$728.45
Specifications
| Product Type | Sensors |
|---|---|
| Brand | Dietz |
| Family | Flat Lying Lighting |
| Part Number | MBL-250-ST4 |
| Housing Size | 250 x 40 mm |
| Weight (g) | 200 |
| Connection | Cable 0.3 m | M12 | 3-pin |
| IP Rating | IP67 |
| Operating Temperature Range | -25 to +50 °C |
| Illumination Area | 222 x 32 mm |
| Luminous Flux (lm) | 1590 |
Data Sheet
Overview
- Full details coming soon
Certifications


