di-soric Label and Splice UGUTI-6/70-G6-RB5
Mfr. Part #
UGUTI-6/70-G6-RB5
Categories Web Edge, Label, Splice & Double-Sheet Sensors, Label and Splice, Sensors
The di-soric UGUTI-6/70-G6-RB5 is a 6 mm x 70 mm Ultrasonic Label Sensor, IO-Link, radial M12 connector
In Stock: 0
Stock: 0 can ship immediately
Factory Lead-Time: Can Ship Immediately
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | US$0.00 | US$0.00+ |
Unit Cost : US$
Extended Cost : US$0
Specifications
| Product Type | Sensors |
|---|---|
| Brand | di-soric |
| Family | Label and Splice |
| Part Number | UGUTI-6/70-G6-RB5 |
| Fork Opening | 6 mm |
| Resolution | 2 mm |
| Fork Length | 70 mm |
| Housing Material | Aluminum | Black |
| Weight (g) | 250 |
| Switching Output | 2 x Push-pull | 100 mA | NO/NC |
| Interface | IO-Link |
| Switching Frequency | 4.0kHz |
| Connection | M12 | 5-pin |
| IP Rating | IP67 |
| Operating Temperature Range | 0 to +60 °C |
| Sensor Type | Ultrasonic |
Data Sheet
Overview
- Full details coming soon
Certifications


